Rin \ Len Kagamine (CV02)

Rin \ Len Kagamine
100.0% (1)
Generace: Vocaloid 2
Pohlaví: unisex
Datum vydání: 27.12.2007
Vývojáři: Crypton Future Media
Země původu: Japonsko
Jazyk: japonština
Vzor hlasu: Asami Shimoda
Počet zobrazení: 439 x

Charakteristika

Kagamine Rin a Len (鏡音リン・レン) s kódovým označením CV02, jsou japonští vocaloidi vyvíjeni a distribuováni společností Crypton Future Media, Inc. Na trh se dostali v prosinci 2007 a jejich voicebanky byly založeny na VOCALOID2 engienu.

Crypton Future Media zamýšlela produkovat Vocaloidy jakožto mladé dospívající dívky dle vzoru Hatsune Miku. Zde se ovšem objevil požadavek i na chlapecký hlas, takže Crypton Future Media se rozhodla najmout hlasovou herečku, která by mohla propůjčit svůj hlas jak dívčí, tak i chlapecké postavě. Kagamine Rin byla první voicebanka, která byla vyvinuta a uvedena na trh pro Vocaloid spotřebitele už 8. Listopadu 2007. Nicméně, balíček obsahoval dvě voicebanky: jednu pro Rin a další pro Lena. Oběma vocaloidům propůjčila svůj hlas seiyuu Asami Shimoda. Kagamine Len byl odhalen až po vydání Rin 3. prosince 2007. Kompletní balíček zahrnoval dvě voicebanky, ale prodejní cena byla srovnatelná s pořizovací cenou Hatsune Miku.

Přesto, že Crypton Future Media původně zamýšlela vydávat Rin a Lena jako dvojčata, tento návrh nebyl přijat. Po té, co se veřejností začali šířit různé fámy o jejich vztahu, se Crypton Future Media rozhodla uvést v rozhovoru pro časopis informaci, která by naplňovala představy veřejnosti. Nicméně konečné oznámení Crypton bylo, že Rin a Len nejsou sourozenci a ani milenci.
Když se dvojice Kagamiových začala v roce 2007 nahrávat, jejich jména ještě nebyla známa. Jména Rin a Len byla založena na nápadu 'pravý' a 'levý' v souladu s Asami Shimoda. Ona později v rozhovoru po uvolnění rozšíření uvedla, že názvy byly založeny na Rin a Ken z Hokuto no Ken.
Příjmení pak bylo odvozeno z jejich kódového označení během vývoje kombinující Kagami (鏡, zrcadlo) a Ne (音, zvuk).

Popis vzhledu

Uváděný věk obou postav je 14 roků. Díky prvotnímu záměru Crypton Future Media vytvořit vocaloidí dvojčata, jejichž voicebanky by byly založeny na jednom hlase, se promítnul i v návrhu postav.
KEI Garou dostal koncept od Crypton, který zahrnoval Rin a Lena v přibližně stejném věku, myšlenku na ‘zrcadlovou podobnost‘ a podobný koncept androida jako Hatsune Miku. KEI nebyl zadán žádný další směr, který by blíže specifikoval návrh postav.

Rin byla navržena jako první z dvojice Kagamiových a Len byl vytvořen tak, aby vzorově odpovídal Rin i požadavkům Crypton. Jejich nohy byly navrženy tak, aby napodobovaly reproduktory. Jejich hlavní design, který je právě nejvíce patrný na jejich botech, používá YAMAGA EOS jako designový základ.
Také každý z dvojice Kagamiových má svůj zvláštní hudební symbol v podobě hudebního klíče, jenž je provázán s jejich grafickým návrhem. Rin má na své košili vyobrazený G-klíč (výškový-klíč) a Len má zase na své vyobrazen F-klíč (basový-klíč).
Když Rin a Len dostali svou novou vokální sadu během vydání Act2, Kei využil této příležitosti k opravě chyb v jejich grafické předloze.

Moje hodnocení

Pro hodnocení se musíš přihlásit!

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatel Hodnocení Datum
Nonnvee-chan1031.08.2018

Ukázková videa