Luka Megurine (CV03)

Luka Megurine
100.0% (1)
Generace: Vocaloid 2
Pohlaví: ženské
Datum vydání: 30.01.2009
Vývojáři: Crypton Future Media
Země původu: Japonsko
Jazyk: japonština, angličtina
Vzor hlasu: Yuu Asakawa
Počet zobrazení: 445 x

Charakteristika

Megurine Luka (巡音ルカ) s kódovým označením CV03, je další z řady japonských vocaloidů vyvíjený a distribuovaný Crypton Future Media, Inc., který byl vydaný na začátku roku 2009 pod VOCALOID2 engiemen. V současné době probíhá vývoj nové voicebanky, která by měla být vydána už pod VOCALOID3 engiemen. Luka je již třetí Vocaloid od Crypton, který má oficiální avatar a tudíž patří do rodiny Vocaloid Character Vocal Series. Hlas Luky je někdy popisován jako 'cool, ovšem trochu tajemný'. Hlas jí propůjčila seiyuu Yuu Asakawa (浅川 悠 / Asakawa Yū), jenž do voicebanky nahrála jak japonštinu, tak i angličtinu.

Původní představa Crypton při vývoji Luky, byla vydání dvojjazyčného Vocaloida, čehož následně i docílili. Ovšem podle původní koncepce měla být Luka původně vydána pod názvem 'Hatsune Miku', ale k tomu nedošlo díky změnám koncepčních plánů.
Její příjmení kombinuje Meguri (巡, obíhat nebo okolo) a Ne (音, zvuk), zatímco jméno Luka vyvolává japonské homonymum 'nagare' (流, průtok) a 'ka' (歌, píseň) nebo 'ka' (香 , vůně), čímž celé jméno lze volně přeložit jako 'písně do celého světa jako vůně se šíří'.
Luka má kódové označení CV03 což znamená Character Voice 03.

Popis vzhledu

Věk: 20
Výška: 162cm
Váha: 45kg

Crypton opět požádala KEI, aby vytvořil design maskota i pro Luku Megurine. Na rozdíl od předchozích maskotů ve Vocaloid sérii, nebyl její kostým založen na školní uniformě. Luka je celkově postavena na 'Yamaha VL1 VL-1'. Její šaty byly navrženy tak, aby působily staromódním dojmem, a aby v jistém smyslu reprezentovaly minulost jako formu kontrastu. Její design také zahrnuje motivy dechových i žesťových nástrojů. Zlaté kadeře na hrudi napodobují části dechových nástrojů a modrý klenot u krku představuje vlhkost vzduchu a vodní kapky.

Fanoušci Vocaloidů se snažili i pro Luku najít charakteristický předmět, stejně jako u minulých Vocaloidů. Nakonec jí byl komunitou přiřazen tuňák. Dospělo se k tomu výsledkem porovnání japonského slova pro 'tuňáka' (maguro) s jejím příjmením.

Moje hodnocení

Pro hodnocení se musíš přihlásit!

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatel Hodnocení Datum
laurel.sewell1008.06.2015

Ukázková videa