OLIVER

OLIVER
0.0% (0)
Generace: Vocaloid 3
Pohlaví: mužské
Datum vydání: 21.12.2011
Vývojáři: PowerFX/VocaTone
Země původu: Anglická
Jazyk: angličtina
Počet zobrazení: 266 x

Charakteristika

OLIVER je anglický VOCALOID vyvýjený a distribuovaný PowerFX Systems AB. ve spolupráci s VocaTone, který byl uveden na trh 21. prosince 2011 pod VOCALOID3 engienem. Oliverův zpěv je založen na sopránu 12-ti letého chlapce. Autor, který mu propůjčil hlas, je z Británie a v době nahrávání vokálů mu bylo 13 let. Proto z právních důvodů nebyl autor hlasu nikdy odhalen veřejnosti. Oliver se tímto stává vůbec prvním chlapeckým vocaloidem, jehož hlasové banky nebyly nazpívány dospělým člověkem.

Podle VocaTone bylo Oliverovo původní jméno 'Cody'. Není známo, proč bylo nakonec vybráno označení 'Oliver', protože jako alternativy připadaly v úvahu jen 'Treble' a 'Devin'.

Zatímco nebylo jasno, proč byl nakonec vybrán název Oliver, z etymologického pohledu se jmnéno 'Oliver' objevilo v různých kulturách, nezávislých na sobě. V angličtině, 'Oliver' odkazuje na bibli 'Oliver Tree', jakožto symbol míru a proto jej volně přeložit jako 'mírumilovný'.

Popis vzhledu

Věk: 12 let

Přestože Oliverův vzhled nebyl ovlivněn Oliverem Twistem, objevila se tu jistá podobnost, která byla považována za náhodu. VocaTone si podobnost uvědomila auž během pozdního vývoje.

Moje hodnocení

Pro hodnocení se musíš přihlásit!

Hodnocení ostatních uživatelů

Dílo doposud nikdo neohodnotil

Ukázková videa