Meiko (CRV1)

Meiko
0.0% (0)
Generace: Vocaloid 1
Pohlaví: ženské
Datum vydání: 05.11.2004
Vývojáři: Crypton Future Media
Země původu: Japonsko
Jazyk: japonština
Vzor hlasu: Meiko Haigo
Počet zobrazení: 390 x

Charakteristika

Meiko (メイコ; めいこ), původní kódové označení ‘Hanako‘ je japonský Vocaloid původně vyvinutý Yamaha Corporation a distribuovaný Crypton Future Media, Inc. Meiko byla uvedena na trh v listopadu 2004 a jako první byla postavena na VOCALOID engienu. Ten využívá do doby, než vývojáři vyvinuli engine VOCALOID 3. Nový engine si Meiko rychle osvojila a od podpory VOCALOID 3 vystupuje pod přezdívkou Meiko V3. Hlas jí propůjčila japonská zpěvačka Meiko Haigō (拝郷 メイコ).

‘Megumi‘ bylo jméno, které používala během svého vývoje.

Kódové označení ‘HANAKO‘ pravděpodobně pochází z ‘Yamada Hanako (山田花子) ‘, zástupné jméno pro ženskou postavu (japonský ekvivalent k ‘Jane Smith‘).

Popis vzhledu

Ztvárnění Meiko navrhnul Shogo Washizu často nazývaný わっしー(Wasshi), bývalý člen Crypton. společnost Crypton uvedla Meiko na trh v krabicovém vydání, na jejímž obalu je znázorněna ženská ilustrovaná postava. Tato postava nemá nic společného se vzhledem zpěvačky, která Meiko hlas propůjčila. Vzhled Meiko je založen na anime postavě, čímž došlo k oslovení velkého mainstreamového publika, díky kterému se software začal velice dobře prodávat.

Meiko je ztvárněna jako žena ve středním věku vyobrazená v červené bundě bez rukávů. Ovšem neexistuje žádné oficiální prohlášení o jejím skutečném věku. Díky tomuto faktoru existuje mnoho vzorů a to i pro oficiální předlohy.

Moje hodnocení

Pro hodnocení se musíš přihlásit!

Hodnocení ostatních uživatelů

Dílo doposud nikdo neohodnotil

Ukázková videa