Kaito (CRV2)

Kaito
55.0% (2)
Generace: Vocaloid 1
Pohlaví: mužské
Datum vydání: 17.02.2006
Vývojáři: Crypton Future Media
Země původu: Japonsko
Jazyk: japonština
Vzor hlasu: Fūga Naoto
Počet zobrazení: 392 x

Charakteristika

Kaito (カイト; かいと), originální kódové označení ‘TARO‘ je japonský Vocaloid první generace původně vyvinutý Yamaha Corporation a distribuovány Crypton Future Media, a.s. Kaito spatřil světlo světa v únoru 2006 jako jeden z prvních využívající VOCALOID engienu. Později byl Kaito použit i pro engine VOCALOID3 a nadále vystupoval pod přezdívkou KAITO V3. Hlas mu poskytl slavný japonský zpěvák Naoto Fuga (風雅 な お と).

Název produktu ‘KAITO‘ byl vybrán veřejností. Jedním z důvodů, proč byla zvolena přezdívka KAITO byla, že je snáze vyslovitelné pro nejaponsky mluvící publikum. Také přezdívka KAITO lépe seděla s vocaloidem MEIKO, jenž později spolu tvořili pár.

Kaito má kódové označení ‘TARO‘ pravděpodobně pocházející z ‘Yamada Tarō (山田太郎) ‘, což je zástupný název japonských mužských postav (japonský ekvivalent k ‘John Smith‘).

Popis vzhledu

Ilustrace provedl Takashi Kawasaki. Crypton nestanovila pro KAITA žádné vizuální ztvárnění a ani profil, krom designu obalu, v němž se program prodával. Stejně jako MEIKO, nebyl vytvořen s cílem poskytnout postavu nebo osobnost voicebance softwaru. To vše bylo zdůrazněno až v průběhu vývoje vokální banky V3 pro nastávající generaci VOCALOID3. Vývoj se nadále úzce spojuje a srovnává s dalšími Vocaloidy jako je Miku, Len, Rin a Luka.

Kaitův rukávník se stal jedním z nejznámějších předmětů. Během jeho aktualizace V3, bylo několik fanoušků pobouřeno myšlenkou, že by mohl být transparentní. V odpovědi na to, Crypton uvedlo, že látka může být z čehokoliv, včetně plastů, tím se dospělo k mnohem větší svobodě, než si mnozí dokázali představit. U KAITA, podobně jako u MEIKO neexistuje žádné oficiální prohlášení o jeho skutečném věku. Většinou je vyobrazován jako muž středního věku.

Moje hodnocení

Pro hodnocení se musíš přihlásit!

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatel Hodnocení Datum
Emma62409.04.2016
Shi-chan718.08.2017

Ukázková videa